Marzenie


Etykiety:

3

Chłód dawał się we znaki. Poza walącym po oczach śniegiem, wrażenie zimna potęgował wiejący z północy wiatr. Igor jednak nie poddawał się… Wiedział, iż cel jego wędrówki jest na wyciągnięcie ręki. Gdzieś tu, niedaleko, w cieniu tych potężnych, gotyckich murów - które są ozdobą miasta - znajduje się jego „góra przeznaczenia”. To o tym marzył od dawna. Marzył o uczuciu, które napotka patrząc śmiało w kierunku sporej wielkości budowli. Warto było przeżyć długą tułaczkę przy skrajnie złej pogodzie i atak żuli. To się nie liczyło…
***
W końcu została mu tylko jedna prosta i zakręt. Nieopodal mieścił się mały lasek, to właśnie obok niego znajdował się cel wędrówki. Był dosłownie parę metrów od budynku gdy ni stąd ni zowąd z jego uchylonego okna wyleciała strzała z kolorowym pióropuszem godząc go śmiertelnie. Osuwając się na bruk ujrzał plakat zawieszony na płocie. Jego tytuł głosił: „Toruńskie Popołudnie z Fantastyką ed. IV”. Była to ostatnia rzecz jaką ujrzał… Śnieg sypał niemiłosiernie, a z wnętrza budynku do wieczora dobiegał głośny gwar.

3 Response to "Marzenie"

 1. Orlica says:

  Technicznie nieco do poprawy, ogólnie niezła reklama ;)

  M@rcin says:

  Dobre dobre ... ;)

  pauluZ says:

  Dobry tekst :) - w ogóle można go zapodać pewnie w różnych jeszcze innych miejscach jako reklamowe wejście przed zapowiadanym Zlotem.