Copernicon 2010, moje gry, komputer...


Etykiety: , ,

0

Piszę coraz mniej na bloga ostatnio. Bynajmniej nie jest to spowodowane tym, że zapomniałem jak się składa zdania z literek. Zwyczajnie rzeczy codzienne zajmują mi na tyle dużo czasu, iż zaniedbuję nieco bloga. Dziś akurat znalazłem chwilkę czasu, toteż natychmiast spieszę z tym co tam u mnie.
Po pierwsze po chyba, niemal pięciu latach, wymieniłem komputer, a raczej dostałem w prezencie nowy. W końcu będzie możliwość nadrobienia zaległości w wirtualnym graniu, a i to jedynie gdy czas pozwoli. Na dobry początek na ruszt wrzucony został Fallout 3. Grafika rzeczywiśćie pokazuje jak wiele prezez te pięc lat się zmieniło. Gra się fajnie, ale tak czy siak nawet najlepsza grafika na monitorze nie będzie stanowiła dla mnie większej jakości niż dobra gra planszowa w gronie znajomych.
No właśnie, skoro o grach planszowych mowa. Chwilę temu (w minioną niedzielę) zakończył się - nie waham się użyć tego słowa - najlepszy konwent fantastyczny jaki kiedykolwiek odbył się w Toruniu - Copernicon 2010, na którym to wraz z Planszowaniem zaliczyliśmy jeden z największych sukcesów naszego klubu - zorganizowaliśmy Games Room liczący niemal 200 tytułów. W tym miejscu należą się podziękowania dla Was chłopaki, dla Scorgona, Mossa i Pawła. Dziękuję serdecznie za wszystko co zrobiliście by Planszowanie było pozytywnie zapamiętane, zwłaszcza w konwentowe noce! Dzięki!
Na wspomnianym Coperniconie z sukcesami zaprezentowałem się jako autor gier i Twórca programu. Turniej Pnącz zgromadził ostatecznie 12 osób i zdecydowana większość chwaliła grę. W Games Roomie znalazły się wszystkie, trzy dotychczasowo opublikowane, gry mojego autorstwa. Konkurencja i Pnącza były kilkakrotnie wypożyczane i zyskały dobre opinie. Przy okazji wywiadu telewizyjnego z jedną ze stacji CYFRY+, udało mi się zareklamować swoje gry ;). Organizowany już po raz czwarty przeze mnie turniej gry, autorstwa folko - Skoków Narciarskich, po raz kolejny okazał się hitem i zgromadził 16 osób. Powoli wpisuje się on na stałe w krajobraz toruńskich konwentów. Wracając zaś do kwestii moich gier, już pojutrze Targi SPIEL w Essen. Trzymajcie kciuki za Pnącza...

*Fotki autorstwa Borga, pochodzą z serwisu fandom.eu.
Fot. 1Na pierwszej z nich gram w Konkurencję z Szatim i jego kolegą podczas Coperniconu 2010
Fot. 2 Zwycięzca turnieju Pnącz, osoba która najbardziej pomaga mi we wszelkich inicjatywach związanych z Pnączami - Scorgon.

0 Response to "Copernicon 2010, moje gry, komputer..."